Araştırma: Fazla kilolu kişilere en fazla fayda sağlayan egzersiz süresi ortaya çıktı

Sidney Üniversitesi Charles Perkins Merkezi’ndeki bilim insanlarının yürüttüğü araştırmada, İngiltere Biobank ivmeölçer çalışmasından elde edilen 40 yaş üstü ve obez 29.836 kişinin sağlık verileri yaklaşık 8 yıl boyunca takip edildi.

Bu dönemde katılımcılar arasında 1.425 ölüm, 3.980 kardiyovasküler hastalık vakası ve 2.162 mikrovasküler fonksiyon bozukluğu vakası kaydedildi.

Araştırmacılar, kullandıkları giyilebilir cihazdan elde edilen verilere göre, bu veri setinde tip 2 diyabet tanısı konan 2.995 kişi de dahil olmak üzere yaklaşık 30.000 kişiyi sabah, öğleden sonra veya akşam orta ila şiddetli fiziksel aktivite yapanlar olarak sınıflandırdılar. .

iStock-1355420770

Bilim adamları, orta ila şiddetli fiziksel aktivitelerinin çoğunu saat 18.00 ile gece yarısı arasında kalp atış hızını artırarak yapan kişilerin erken ölüm veya kardiyovasküler hastalıktan ölüm riskinin daha düşük olduğunu ve ayrıca bu tür egzersizleri 3 dakika veya daha uzun süren egzersizleri yapma sıklığının daha düşük olduğunu belirledi. günlük fiziksel aktivitenin toplam miktarından daha önemli olduğu bulunmuştur.

iStock-1409644020

Araştırmanın başyazarı Dr. Matthew Ahmadi, yaptıkları fiziksel aktivite türleri arasında ayrım yapmadıklarını belirterek, çalışmanın aynı zamanda akşam egzersizinin tip diyabet 2’ye karşı en koruyucu egzersiz olduğunu gösterdiğini söyledi.

Çalışma makalesi Diabetes Care dergisinde yayınlandı.Bu içerik Nilgün Akbıyık tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bahçeli'nin '40 Yapıyor' sonrası yeni hesabı tarihe geçtiBahçeli’nin ’40 Yapıyor’ sonrası yeni hesabı tarihe geçti
Olağanüstü papağan Osman, ilahileri duyunca sevinçten havalara uçuyorOlağanüstü papağan Osman, ilahileri duyunca sevinçten havalara uçuyor
Dün boşanma talebinden vazgeçti, bugün öldürüldüDün boşanma talebinden vazgeçti, bugün öldürüldü

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş