Ulaştırma Bakanlığı iki raylı sistem projesi üstlendi

Bakan Uraloğlu, bugün yayımlanan “Kent İçi Raylı Ulaşım Sistemleri, Metrolar ve İlgili Tesislerin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tarafından İşletme Şartlarının Belirlenmesi, Edinilmesi ve Devredilmesi Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” hakkında yazılı açıklama yaptı Resmi günlük.

Türkiye’deki tüm şehirleri raylı sistemlerle donatmaya devam ettiklerini belirten Uraloğlu, şöyle konuştu: “İstanbul’da Bosna Bulvarı-Bahçelievler-Kazım Karabekir raylı sistem hattının, Konya’da ise şehir hastanesi-stadyum ikinci etap tramvay hattının inşaatı Türk Telekom tarafından üstlenilmiştir. Bakanlık.” dedi.

Uraloğlu, Altunizade-Çamlıca – Bosna Bulvarı metro hattının İstanbul’un yoğun nüfuslu ve lüks lükslere gücü yetmeyen Kazımkarabekir ve Bahçelievler ilçelerine uzatılmasıyla ilgili projeyi Bakanlık olarak üstlendiğini belirtti. İstanbulluları bekletmektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen tramvay hattının devamı olacak Şehir Hastanesi-Stadyum ikinci etabının 10 kilometrelik tramvay projesini Bakanlık olarak hayata geçireceklerini belirten Uraloğlu, şöyle devam etti:

“Bilindiği gibi son yıllarda başta İstanbul olmak üzere birçok ilimizi modern demiryolu ağlarıyla donatmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. Nitekim Bakanlığımızca tamamlanarak hizmete sunulan şehir içi raylı sistem projesinin toplam uzunluğu da belli oldu. Türkiye genelinde 416 kilometreye ulaştı.Ayrıca İstanbul, Kocaeli ve Bursa’da toplam 60,7 kilometrelik demiryolu hattının inşaat çalışmalarına devam ediyoruz. Bu projelerin yapımının bakanlığımıza devredilmesiyle bu ağ da genişledi.”


“İstanbullular trafik derdinden kurtuldu”

Uraloğlu, İstanbul’da Marmaray, Levent-Hisarüstü Metrosu, Pendik-Sabiha Gökçen Havaalanı Metrosu gibi 7 farklı metro hattını hizmete açtıklarını, projelere hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayarak, hedeflerinin vatandaşlara hizmet olduğunu kaydetti. İstanbul’un.

İstanbul’da inşa edilen hattın uzunluğunun şu ana kadar 147,7 kilometreye ulaştığına işaret eden Uraloğlu, şöyle konuştu: “Bakanlığımızın yaptığı metro sistemleri sayesinde İstanbul halkı trafik sıkıntısından kurtuluyor. Ancak daha yapılacak çok iş var.” yapılması ve bu nedenle Altunizade-Çamlıca Cami-Bosna Bulvarı metro hattının yapılması” “Bosna Bulvarı’nın devamı olan Bosna Bulvarı-Bahçelievler-Kazım Karabekir demiryolu hattının yapım işi Bakanlığımıza devredilmiştir.” değerlendirmesini yaptı.


Yatırım programına dahil edilecek

Uraloğlu, Altunizade-Çamlıca-Bosna Bulvarı metro hattının 6 kilometre uzunluğunda 4 istasyondan oluştuğunu ve 80 kilometre hıza göre tasarlanacağını söyledi.

Hattın tamamlandığında Kazımkarabekir İstasyonu’nda Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metrosu ile entegre olacağını belirten Uraloğlu, şöyle konuştu: “Projenin fizibilitesine ilişkin güncelleme çalışmalarını tamamladıktan sonra hızlı bir şekilde belediyeye teklif ederek yapımına başlayacağız. Yatırım programı kapsamında bu projeyi hızla İstanbul’daki vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Uraloğlu, ilk etap Stadyum-Şehir Hastanesi tramvay hattı ile Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ihalesini yaptığı Barış Caddesi tramvay hattının da belediye tarafından yapıldığını hatırlattı. Söz konusu hatların entegrasyonunu sağlayacak olan Konya Şehir Hastanesi Stadyumu’nun ikinci etabının tramvay hattının Bakanlığa devredildiğini belirten Uraloğlu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Vatandaşımıza hizmet politikamız olduğunu her zaman söylüyoruz, şantiyeleri terk etmiyoruz. Tek amacımız var o da vatandaşlarımızın mağdur olmamasını sağlamak. Onun için Bakanlığımız bu hattı yapacak, Konya Büyükşehir Belediyesi’nden inşa edilen tramvay hatlarının entegrasyonunu garanti altına alacak ve Konyalı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.”


“Raylı sistem projelerine devam edeceğiz”

Bakan Uraloğlu, 10 kilometre uzunluğundaki Konya Şehir Hastanesi-Stadyum Tramvayı’nın ikinci etabının projesinin de Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlandığını, bu nedenle bakanlık yatırımına dahil edilmesi için gerekli çalışmalara hızla başladıklarını söyledi. programı.

Hattın yatırım programına alınmasının ardından hemen ihaleye çıkılacağını vurgulayan Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Bakanlık olarak, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen tramvay hattının devamı olacak olan Konya Şehir Hastanesi-Stadyum Tramvay Hattının ikinci etabını da tamamlamayı planlıyoruz. 10 kilometrelik hattımızı da inşa edeceğiz. 10 istasyon, 80 kilometre hız.Projemiz yolcu hareketliliğinin yoğun olduğu otogar ve stadyum alanlarında yer almaktadır.Raylı sistem projeleri çevre dostu, kullanışlı, güvenli ve hızlıdır.Raylı sistem projelerine devam edeceğiz. Aynı zamanda trafik sorunlarını da ortadan kaldırıyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sorumluluk alanımızdaki her sektörde Türk yüzyılını yukarıya taşıyacak projelere imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Türkiye genelinde.” Kent içi raylı sistem projelerini üstlenerek vatandaşların konfor ve çevre dostu teknolojilere erişimi sağlanıyor. Bu projelere durmadan devam edeceğiz” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş