Trump 175 milyon dolar teminat buldu ve varlıklarına el konulmasını engelledi

Amerika Birleşik Devletleri’nde, kişinin mahkeme para cezasını ödeyecek parası olmadığında varlıklarına el konulması yaygın bir yasal seçenektir.

REKLAM

Eski ABD Başkanı Donald Trump, New York’ta yargılandığı “sivil dolandırıcılık” (gayrimenkul dolandırıcılığı) davasında 175 milyon dolarlık teminat bularak mal varlıklarına el konulmasını önledi.

Donald Trump, 16 Şubat’ta “daha iyi kredi ve sigorta şartları elde etmek için varlıklarının net değerini hileli bir şekilde milyarlarca dolar şişirmek” suçundan suçlu bulunmuştu.

Dava kapsamında Trump’ın 454 milyon dolar para cezası ödemesi gerekiyordu ancak 25 Mart’ta New York Temyiz Mahkemesi, Trump’ın 10 gün içinde 175 milyon dolar ödemesi şartıyla önceki kararının uygulanmasını askıya aldı.

Kefaletin ödenmesinin ardından New York Temyiz Mahkemesi’nin üç yargıçtan oluşan heyeti, Trump’ın temyiz başvurusunu esasa ilişkin olarak değerlendirecek.

Öte yandan Temyiz Mahkemesi’nin kefaletin azaltılmasına yönelik daha önceki kararı, jürinin nihai olarak nasıl karar vereceğine dair bir gösterge değil.

Trump’ın tahvili, Trump Tower, Westchester’daki 370 dönümlük tatil yeri ve golf sahası ve Florida’daki malikanesi de dahil olmak üzere Trump’ın mülklerine haciz gelmesini önlüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde, kişinin hukuk mahkemesi cezasını ödeyecek parası olmadığında varlıklarına el konulması yaygın bir yasal seçenektir.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş