Şişli Belediye Başkanı Keskin, “para sayma” görüntülerine ilişkin ifade verdi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, CHP’nin İstanbul il merkezinde çekilip sosyal medyada paylaşıldığı iddia edilen para sayma videolarına ilişkin soruşturma sürüyor.

Bu kapsamda ifadeye çağrılan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gitti.

Keskin, ifadesinin “şüpheli” olarak alınmasının ardından savcılığa giderek adliyeden ayrıldı.


Soruşturma

İstanbul Başsavcılığı, bazı sosyal medya hesaplarından şunları söyledi: “Fatih Keleş’in İstanbul’daki CHP İl Müdürlüğü’nde yığınla para saydığı görüntüler ortaya çıktı.” Notla paylaşılan görseller hakkında resmi soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında İBB Spor Kulübü Başkanı Fatih Keleş, CHP İstanbul eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, CHP İstanbul İl Başkanlığı eski Basın Müşaviri Can Poyraz, Ali Rıza Braka’nın da aralarında bulunduğu isimler de gözaltına alındı. CHP İstanbul il merkezinin bulunduğu binada, İmamoğlu İnşaat Şirketi Genel Müdürü Tuncay Yılmaz ve CHP İstanbul eski İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun ifadeleri toplandı.

Soruşturmada, söz konusu görüntülerde yer alan Şişli Belediye Başkan Yardımcısı Onur Öksel “şüpheli”, hukuk bürosunun sahibi Gökhan Taşkapan ise “bilgili” olarak tanımlandı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi’nin oğlu Serkan Çebi, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç danışmanı Melih Morsümbül, işadamı şoför Hüseyin Köksal Servet Yıldırım ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da şüpheli olarak ifade verdi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber
marsbahis giriş