İstanbul’da bu ay iki yeni metro hattı hizmete girecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, dünkü kabine toplantısının ardından gazetecilerin ulaştırma projelerine ilişkin sorularını yanıtladı.

İstanbul ve Ankara’da açılmaya hazırlanan metro ve ulaşım hatları hakkında bilgi veren Uraloğlu, şöyle konuştu: “Muhtemelen Bakırköy-Bahçelievler-Kirazlı metro hattını 10 Mart’ta, Arnavutköy-İstanbul Havalimanı arasındaki 14 kilometrelik metro hattını da daha sonra açacağız. bu ay Ankara” “Bu ay Nallıhan Kuş Cenneti’nin bulunduğu Çayırhan Köprüsü ve Tüneli’nin açılışını yapacağız.” dedi.

Irak’la yol geliştirme projesine ilişkin müzakerelerin her düzeyde devam ettiğini belirten Uraloğlu, şöyle konuştu:

“Cumhurbaşkanımızın önümüzdeki ay yapacağı ziyarette projenin detayları netleşecek. Bakanlık olsun, genel müdür olsun her düzeyde konuşuyoruz. İyi gidiyor, görüşüyoruz. İki hafta önce bizden bir heyet oradaydı. Orası çok sıcak ama aynı zamanda çok da zor. Cumhurbaşkanımızın ziyaretinden sonra ilerleme kaydedeceğiz.”


Zengezur koridorunun Türkiye tarafında inşaat hazırlıkları

Bakan Uraloğlu, Zengezur koridorunun Türkiye ucundaki çalışmalara ilişkin de bilgi verdi.

Merkez Koridor kapsamında projeye verdikleri öneme dikkat çeken Uraloğlu, şöyle konuştu: “Her şey yolunda giderse bu yıl Zengezur koridorunun devamı olan Dilucu-Iğdır-Kars hattında kazmaya başlayacağız. Bu ay tamamlanacak, zorlamıyoruz. O alanın ihalesini yaptık.” dedi.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - Son Mühür - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber