En son haberler | MİT’ten yeni operasyon! Yeşil kategoride bir sıyrık daha

MİT, İçişleri Bakanlığı’nın terör suçundan arananlar listesinde yeşil kategoride yer alan PKK/YPG’nin sözde batı sektör komutanı Kamışlı Seydo Kod Halil Tekin’i Kamışlı’da etkisiz hale getirdi.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, MİT’in görevlendirdiği özel ekip tarafından uzun süre yakından takip edilen “Seydo” kod adlı terörist Halil Tekin’in faaliyetleri ve temasları ortaya çıktı. Hassas saha çalışmaları sonucunda Halil Tekin, Kamışlı’da zamanında düzenlenen operasyonla etkisiz hale getirildi.

fa431426-9e20-4304-b466-b2e8921cf3ee

Halil Tekin, 2007 yılında PKK/YPG terör örgütüne katıldı. 2007-2015 yılları arasında Irak’ın Kandil ve Gare bölgelerinde faaliyet gösterdi. 2015 yılında Suriye’ye taşındı. Üst düzey PKK/YPG liderlerinden Ayn El Arap ve Münbiç’e atandı. . 2015-2017 döneminde örgütün sabotaj sorumlusu olarak görev yaptı. 2018 yılında Tabka’daki alayın komutanlığına atandı. 2020 yılı itibarıyla Kamışlı, batı sektörünün nominal komutanı oldu. Ailesinde çok sayıda PKK/YPG’li bulunan Halil Tekin’in, kendisi de örgüt üyesi olan babası İbrahim Tekin de vardı ve 1992 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi.

KANDİL’DE 4 TERÖRİST ETKİNLEŞTİRİLDİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Irak’ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde tespit edilen 4 PKK’lı terörist hava kuvvetlerimiz tarafından etkisiz hale getirildi.” Söylendi.
(AA)Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
13 il için sarı ve turuncu kod alarmı!  Bu illerde eğitimin önündeki engeller13 il için sarı ve turuncu kod alarmı! Bu illerde eğitimin önündeki engeller
Trafikte dehşet!  Dedi ki: Trafikte dehşet! “Zaten polis memuruyum” dedi ama gerçek bambaşka çıktı.
Refah Partisi'ni bir kez daha karıştıran 'Murat Kurum' kriziRefah Partisi’ni bir kez daha karıştıran ‘Murat Kurum’ krizi

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Popüler Firmalar
Güncel Haberler
Sponspor Bağlantılar: ilkses gazetesi - ilkhaber gazetesi - Bursa Hayat - Yeni Bakış Antalya Haber